Zdravím všechny a vítám vás na mých stránkách :)
Blog je zatím v rozpracované podobě, ale doufám že časem zde najdete co hledáte,
Vaše L1metka

Duben 2014

Tvorba z minulosti :D

29. dubna 2014 v 20:27 | L1metka |  Ruční tvorba
Na úvod k ruční tvorbě přidám něco co jsem stvořila v průběhu několika předešlých let :D :)

Tohle byla ruční práce na celou hodinu, dělala jsem to ještě na střendí před maturou za tak záživné hodiny, že jsem prostě vytáhla všechny lístky z peněženky a začala skládat lodičky :D


Humpolec

28. dubna 2014 v 14:33 | L1metka |  Krásná místa
Foceno kousek za Humpolcem, všude krásná a čistá příroda, pravý opak Prahy :)
Furt každého poslouchám jak se hrne do zahraničí (nebudu lhát, já si taky ráda podívám i někam dál :D ) a při tom Česko je tak krásný :3


Tonight Alive - Lonely girl

27. dubna 2014 v 23:16 | L1metka |  Hudba
Tahle písnička je nejlepší na vztek :) ne že bych byla cholerik nebo nějakej vztekloun, to že občas nadávám jak špaček ještě přece nic neznamená :D

Od téhle zpěvačky mám ráda dva songy, tenhle a ještě The edge (soudtrack k novýmu Spidermanovi ;)

Doporučuju poslechnout ;)


Motivace

27. dubna 2014 v 6:26 | L1metka |  Obrázky
Dneska mě čeká celý den brigáda, takže rychle přidám něco ráno, ať tu aspoň něco je :)

Tenhle obrázek mi jednou docela pomohl a věřte mi že funguje ;) Ať už máte před maturitou, nebo máte nějaký osobní problémy, všechno jde když se chce :)


Botanická zahrada Troja

26. dubna 2014 v 9:37 | L1metka |  Krásná místa
Tohle je jedno z nejkrásnějších míst v Praze :)
Teda alespoň v případě, že vás nezastihne v půlce prohlídky bouřka, tak jako nás včera :D
Nicméně pokud máte rádi klid a přírodu, tak za 25,- pro studenty najdete oázu v půlce Prahy.
Nejvíce mě asi dostala Japonská zahrada, ta opravdu neměla chybu :3
Víc řeknou fotky :)


Cover

24. dubna 2014 v 19:43 | L1metka |  Hudba
Jaký máte názor na covery, aneb přezpívané songy?

Já osobně je mám docela ráda, někdy dokonce raději než originál, ale pak se najde umělec, kterej s prominutím zpr**í krásnou písničku a vůbec mu to neni blbý.
Taky záleží na kvalitě, znám úžasnou zpěvačku se skvělým hlasem, ale způsob jakým náhrává svoje písničky se mi zdá poněkud nešťastný. Zbytečně si kazí dobrej výkon.

Zdravá snídaně s ovocem

24. dubna 2014 v 7:04 | L1metka |  Zdravé recepty
Poslední dobou nebaštím k snídani téměř nic jiného, je to jednoduché, rychlé a vlastně to ani není recept, ale pro začátek by to mělo stačit :)

Co potřebujete:
Ovesné vločky
- ovesné vločky vám dodají přesně takové množství energie, které na ráno potřebujete, zasytí a navíc jsou v této kombinaci velice chutné :)


Ovoce (já dávám banán, jahody a kiwi)
- už jenom kvůli vitaminům by mělo ovoce vyplňovat jídelníček každý den, navíc obsahují velké množství přírodních cukrů, které jsou pro správný start dne také velmi důležité
- ještě můžete přidat jablko, já ho připravuju tak, že ho na pánvi mírně osmahnu (bez oleje a tuku), je potom měkčí a obohatíte si začátek dne chutí pečeného jablka :)

Bílý jogurt
- bílý jogurt vám sice moc energie nedá, ale na druhou stranu i jogurty by měli tvořit část vašeho jídelníčku častěji. už jenom kvůli velkému množství bílkovin a vápníku
- navíc je to skvělé dochucovadlo a dá se strčit téměř všude :)

Jak na to:
Tady asi není co popisovat, prostě nakrájíte co se dá, šoupnete vše do jedné misky a zamícháte. :D :)

(omlouvám se že fotka není moje, časem to určitě napravím ;)

Tvorba na přání

23. dubna 2014 v 22:47 | L1metka |  Desing
Nejsem sice žádnej umělec, ale nejvíc mě ze zakládání blogu baví asi vyrábění desingu a všeho kolem vzhledu :D Sice se u toho občas pěkně vztekám a někdy postrádám inspiraci, ale sem tam mě něco napadne a splácám něco přijatelného :D

Potud k úvodu, takže koho vyrábění desingu nebaví, nebo neví jak na to, napište do komentů:
1.) Přesdívku
2.) Web
3.) Téma designu (něco čeho bych se chytla)
4.) Barvy (pokud se vám nechce nad tím přemýšlet, stačí říct světlý/tmavý, ne růžovou apod. ;)
5.) Další poznámky (to je jak inzerát, ale pokud máte ještě nějaké připomínky, tak na to nezapomeňte :)

s pozdravem L1metka

Sloup v Čechách

23. dubna 2014 v 22:36 | L1metka |  Cestování
Jestli nevíte kam na výlet, tak jednoznačně doporučuji skalní hrad Sloup :)
Pokud patříte mezi milovníky hradů a skal, tady to máte v jednom ;) Hrady po ČR mám docela zmáknutý, na jednom jsem dokonce i coby táborník přespávála, ale Sloup má svoje kouzlo. Asi je to tím, že já prostě miluju hory a skály, ale myslím že i ostatní si to tam užijou.

A kdyby vás neuchvátil hrad, už jenom to okolí stojí za to :) Rozhledna, jeskyně a příroda. A hlavně božský klid :)

Do Nového Boru se dostanete snadno busem nebo vlakem a odtud už to máte 10 minut busem, nebo půl hodinky pěšky (teda pokud nevlezete na cizí pozemek jako my :D )
Pozor, pokud cestujete po značkách, tak se dají lehce ztratit a jestli hledáte cestou kešky, tak se ujistěte, že se vrátíte na správnou cestu ;D

A kdo si potrpí na dobré pivo a není moc vybíravý v jídle, hostinec u 7 trpaslíků je pro vás to pravé :D :)


Toothless

23. dubna 2014 v 21:25 | L1metka |  Axík
Když jsem si pořídila tohohle tvorečka a hodila na fb první fotku, začali mě bombardovat otázky typu: CO TO SAKRA JE? Jeden kamarád ho nazval rybou znásilněnou žábou, jiná kamarádka ho pasovala na axotrotla.

Co se dá dělat, já ho do nedávna taky neznala, ale jakmile jsem narazila na jeho fotku, začala jsem pátrat a rozhodla se, že ho prostě musím mít :)

Chvíli to trvalo, sehnat ho není žádná sranda, ale nakonec jsem se dočkala a přivezla si domů šesticentimetrový růžový mimčo :)

V dalších článkách budu přidávat i fotky, nějaký zkušenosti nebo zařízení akvária pro případné zájemce :)

Jinak tenhle drobeček se velice originálně jmenuje "Toothless" :D není to albín, ale White pearl, pak přidám i fotky s perličkama :) teď už má cca 11cm a zbaští na co přijde :)


Chceš spřátelit? :)

23. dubna 2014 v 21:14 | L1metka |  Spřátelení
Co si budeme povídat, spřátelení je hlavně o návštěvnosti :D
Ale taky můžu říct, že když už mám blog "v přátelích" tak chodím pravidelně a kde to jde, tam přidám i názor do komentáře :) na oplátku čekám něco podobného i z druhé strany :D
Takže pokud máš stále zájem, napiš do komentářů napiš přesdívku s adresou a počítej se mnou ;)

s pozdravem L1metka ;)

Hon na korelu

23. dubna 2014 v 20:46 | L1metka |  Zajímavosti
Nelekněte se názvu článku, korela je stále živá :D
Abych začala od začátku, před dvěma dny mi pípla sms, že kolem našeho baráku lítá korela. Tím pádem jsem se samozřejmě lekla, jestli neuletěla některá z našich. Naštěstí ne, ale po tom zjištění jsem se začala zajímat o neznámého uprchlíka.
Bylo vidět, že je buď velmi mladá, nebo ochočená, protože lidí se moc nebála, většinu nechala příjít až na metr, než s nadáváním uletěla.

Tak začal opravdový hon, soused chudáka ptáka třikrát zlil vodou, naše máma lítala po zahradě s klecí a já se od ní nechala štípnout, když jsem se k ní dostala až na dotek, ale bála se jí chytit, abych jí něco neudělala. A pak jsem toho taky litovala, protože za chvíli po tom už byla tma a korela nikde. Vyčítala jsem si, že jsem jí nechala uletět, když jsem měla šanci jí chytit. Tihle ptáci většinou umřou hlady, zimou, nebo je odloví nějaké větší zvíře.

Druhý den jsem musela do školy, ale opět přišla sms. Korela se držela stále v okolí, nikam neodcestovala. To mi udělalo radost, ještě furt zde byla možnost na záchranu. Když jsem dorazila domů, korela byla na naší druhé zahradě, spokojeně cupitala za kachnama a baštila si suchý housky. Pak ji máma trochu poplašila a korela poodlítla na náš plot. V tu chvíli jsem v tom viděla nejlepší šanci. Přiblížila jsem se k ní jako prvně, pomalu, ruce za zády, tišě jsem k ní mluvila a pohvizdovala. Asi jsem u toho musela vypadat vtipně, ale účel to splnilo. Korelí sameček mě nechal přijít až k němu, postupně si zvykl na můj hlas a nataženou ruku. Pak už jsem si jenom počkala až přivře oči a rychle po něm chňapla.

Korela umí štípnout pěkně, to už vím nějakej pátek, ale tenhle prcek mi to hezky rychle připomněl. Naštěstí jsem měla klec kousek za zády, stačilo udělat pár kroků a byl náš. Teď už si spokojeně baští s ostatníma ve voliéře a postupně si zvyká na ostatní korely, andulky i papoušky. :)

Oliver Sacks

23. dubna 2014 v 19:59 | L1metka |  Knihovna
Tak oficiálně je tu první pořádnej článek blogu! :) A kupodivu ho budu psát o knížce, kterou nám zadala profesorka na psychologii :D Sice je to povinný a je to škola, ale musím přiznat, že se mě tahle knížka dotkla.

Autor je sice opravdu více doktor, než spisovatel, na čtení je to složité, ale celkový dojem to nijak nepokazí.
Popisuje tu skutečné osudy lidí se zdravotními problémy, já jsem si vybrala knížku s povídkami "Antropoložka na Marzu". Důvod výběru není nijak zvláštní, prostě to byla jediná knížka, kterou zrovna profesorka na půjčení měla, ale teď jsem ráda, že jí mám.

V první povídce, ke které jsem se dostala, se píše o abstraktním malíři, který kvůli nehodě přijde o schopnost vidět barvy. Barvoslepý malíř, tak se ta povídka jmenuje a název je to dost přesný. Upřímně jsem do teď o takových věcech moc nepřemýšlela, přeci jenom jsem se s tím nikdy nesetkala, ale když jsem tak o tom četla, docela mě to dostalo.
Představa že stačí okamžik a celý svět se změní do nepříjemné šedavé barvy, pomeranč přestane být pomeranč a televize se změní bednu, na kterou se nedá dívat, je docela děsivá.

Druhá povídka je více méně opačná, taky o zrakovém problému, bohužel bez dobrého konce. Autor zde píše o slepém muži, který po více jak třiceti letech díky operaci opět vidí. Člověk by čekal, že vidět je prostě vidět a tečka. Ale pro lidi, co byli téměř celý život slepí to tak jednoduché není. Představte si že se musíte učit vše od začátku, podle pohledu nerozeznáte svojí kočku od psa, neznáte barvy, neumíte číst, máte problém chodit po schodech a co teprve jídlo. Povídka se jmenuje Vidět a nevidět. To je také výstižné, představte si že vidítě a nevíte co.

Na každý pád, tuto knížku doporučuji každému, kdo se alespoň okrajově věnuje zdravotnictví, nebo se zajímá o psychologii člověka. Povinnou četbu moc nemusím, i k maturitě jsem přečetla maximálně tak pět knih, ale tahle knížka je zajímavá a něco ve vás zanechá. Minimálně vás donutí se zamyslet nad věcmi, na které si za normálních okolností ani nevzpomenete.


s pozdravem L1metka

Založení

23. dubna 2014 v 18:51 | L1metka |  Novinky
Nevím jak vy, ale co se týče mě, tak je to tak padesátý pokus, kdy se pokouším založit blog, kterému bych se věnovala delší dobu :D Vždycky mě to na chvíli chytí, pak mě to zase přejde a nakonec lituju, že sem se na to vykašlala, páč mě to vlastně dohromady baví :)
Doufám že tohle tentokrát vydržím o něco déle a že tak občas zabavím jak sebe, tak Vás :)
Abych splnila účel tohoto článku, tak tu chybí ještě tohle:

Založení: 23.4. 2014
Majitel: L1metka
Plány do budoucna: Pokračovat co nejdéle ;)
Vzkaz: Omlouvám se za pravopisné chyby, kdybych měla napočítat všechny svoje DIS, tak tu budeme dlouho :D :)

Mějte s krásně,
s pozdravem L1metka ;)