Zdravím všechny a vítám vás na mých stránkách :)
Blog je zatím v rozpracované podobě, ale doufám že časem zde najdete co hledáte,
Vaše L1metka

Hon na korelu

23. dubna 2014 v 20:46 | L1metka |  Zajímavosti
Nelekněte se názvu článku, korela je stále živá :D
Abych začala od začátku, před dvěma dny mi pípla sms, že kolem našeho baráku lítá korela. Tím pádem jsem se samozřejmě lekla, jestli neuletěla některá z našich. Naštěstí ne, ale po tom zjištění jsem se začala zajímat o neznámého uprchlíka.
Bylo vidět, že je buď velmi mladá, nebo ochočená, protože lidí se moc nebála, většinu nechala příjít až na metr, než s nadáváním uletěla.

Tak začal opravdový hon, soused chudáka ptáka třikrát zlil vodou, naše máma lítala po zahradě s klecí a já se od ní nechala štípnout, když jsem se k ní dostala až na dotek, ale bála se jí chytit, abych jí něco neudělala. A pak jsem toho taky litovala, protože za chvíli po tom už byla tma a korela nikde. Vyčítala jsem si, že jsem jí nechala uletět, když jsem měla šanci jí chytit. Tihle ptáci většinou umřou hlady, zimou, nebo je odloví nějaké větší zvíře.

Druhý den jsem musela do školy, ale opět přišla sms. Korela se držela stále v okolí, nikam neodcestovala. To mi udělalo radost, ještě furt zde byla možnost na záchranu. Když jsem dorazila domů, korela byla na naší druhé zahradě, spokojeně cupitala za kachnama a baštila si suchý housky. Pak ji máma trochu poplašila a korela poodlítla na náš plot. V tu chvíli jsem v tom viděla nejlepší šanci. Přiblížila jsem se k ní jako prvně, pomalu, ruce za zády, tišě jsem k ní mluvila a pohvizdovala. Asi jsem u toho musela vypadat vtipně, ale účel to splnilo. Korelí sameček mě nechal přijít až k němu, postupně si zvykl na můj hlas a nataženou ruku. Pak už jsem si jenom počkala až přivře oči a rychle po něm chňapla.

Korela umí štípnout pěkně, to už vím nějakej pátek, ale tenhle prcek mi to hezky rychle připomněl. Naštěstí jsem měla klec kousek za zády, stačilo udělat pár kroků a byl náš. Teď už si spokojeně baští s ostatníma ve voliéře a postupně si zvyká na ostatní korely, andulky i papoušky. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama